BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 11482160
nr 1148 2160
Bordslampfot
nysilver, sent 1800-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 december 2017
kl 20:05:23
30/11 16:05:11
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.